WYSOKIEJ KLASY DREWNO I WIEŹBY DACHOWE

Brynica, ul. Młyńska 5, 46-024 Łubniany, tel. 77 427 05 00
 

Deski podłogowe i tarasowe – Opole


Drewno to ponadczasowy materiał, który doskonale sprawdza się w aranżacji wnętrz, dodając im elegancji, ale także przytulności i domowego ciepła. Jeżeli poszukują Państwo gotowych desek podłogowych i tarasowych wykonanych z wysokiej klasy drewna, zachęcamy do kontaktu! W ofercie naszego tartaku widnieją deski oraz legary stworzone z różnych gatunków, które dopasują Państwo zarówno do stylu i kolorystyki wnętrza czy elewacji budynku, jak i pełnionej przez nie funkcji. Należy bowiem pamiętać, że nie wszystkie gatunki drewna są jednakowo wytrzymałe i odporne na wilgoć czy zmiany temperatury.


Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego tartaku niedaleko Opola, w której znajdą Państwo nie tylko drewniane elementy wykończeniowe, ale również drewno budowlane.


Jakie deski podłogowe wybrać?


W takich pomieszczeniach jak łazienka czy kuchnia należy wybrać deski podłogowe odporne na działanie wilgoci. Chodzi tu o elementy wykonane z takich gatunków drewna jak mahoń, który zawiera duże ilości naturalnych olejów. Dzięki temu materiał nie będzie się kurczył pod wpływem pary oraz wody. Szczególną uwagę należy zwrócić na pokoje z ogrzewaniem podłogowym, w przypadku których drewno dodatkowo musi opierać się działaniu wyższej temperatury, jednocześnie nie blokując jej przepływu (podłoga musi być ciepła).


Rodzaje desek tarasowych


W przypadku desek na taras warto wybrać drewno o wilgotności 20 — 30%. Pogoda na zewnątrz jest nieprzewidywalna, dlatego należy dobrze zabezpieczyć materiał, zanim będzie zamontowany na tarasie. Polecamy drewno impregnowane, strugane i pokryte substancjami ochronnymi. Aby deski tarasowe na długo zachowały swój piękny wygląd, należy również pamiętać o ich regularnym czyszczeniu oraz impregnacji.


Legary


Oferujemy także legary, czyli drewniane łaty, które zapewniają stabilność konstrukcji oraz tłumią ewentualne skrzypienie podłogi. Materiał kładzie się zazwyczaj na betonowej posadzce lub wylewce. Deski tarasowe są bezpośrednio przybijane do łat. Legar wykorzystany na tarasie ogrodowym oddzieli konstrukcję od gruntu, co skutecznie ograniczy kontakt desek z wilgocią. Impregnowanie ciśnieniowe uchroni materiał przed grzybami, pleśnią i szkodnikami. Polecamy drewno sosnowe o przekroju 50 × 70 mm.


Zapraszamy do współpracy!