WYSOKIEJ KLASY DREWNO I WIEŹBY DACHOWE

Brynica, ul. Młyńska 5, 46-024 Łubniany, tel. 77 427 05 00
 

Deski elewacyjne – Opole


Jeśli szukają Państwo pomysłu na eleganckie, przyciągające wzrok wykończenie budynku, zachęcamy do zapoznania się z możliwościami aranżacyjnymi, jakie dają deski elewacyjne. Za ich pomocą można osiągnąć zróżnicowane efekty – świetnie sprawdzają się zarówno w przytulnych, tradycyjnych drewnianych domkach, jak i nowoczesnych, minimalistycznych obiektach. Oferujemy deski elewacyjne z różnych gatunków drewna, o zróżnicowanych wymiarach i barwie, dzięki którym osiągną Państwo wymarzony efekt! Oferowane przez nas elementy drewniane charakteryzują się nie tylko walorami estetycznymi, ale również funkcjonalnością – są odporne na powstawanie grzybów, pleśni czy działanie szkodników. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego tartaku obok Opola!


Drewno na deski elewacyjne w Opolu


Aby deski elewacyjne przez długi czas cieszyły oczy mieszkańców i użytkowników budynku, należy je odpowiednio pielęgnować, a wcześniej pamiętać o ich prawidłowym wykonaniu i montażu. Dla trwałości elewacji ma znaczenie zarówno rodzaj użytego drewna, jak i jego obróbka oraz przechowywanie. Dawniej elewacje budowano z drewna sosnowego, ale ze względu na ich dużą żywiczność (negatywny wpływ na wygląd budynku) stosuje się je coraz rzadziej. Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem są deski elewacyjne z modrzewia syberyjskiego. W roli elementu wykończeniowego budynku świetnie sprawdzi się też drewno ze świerku skandynawskiego czy cedru kanadyjskiego. Każdy gatunek drewna można pomalować na dowolny kolor, co pozwoli stworzyć na elewacji lub jej fragmencie oryginalny efekt wizualny.


Niebagatelny wpływ na wygląd i wytrzymałość elewacji ma też sposób składowania drewna na deski elewacyjne. Nieprawidłowo przetrzymywany surowiec może zawilgotnieć, co ma negatywny wpływ na jego właściwości. Zbyt wilgotne deski są bardziej podatne na zginanie i odkształcanie. Optymalny stopień wilgotności to 12 — 18%. Mamy wieloletnie doświadczenie w pracy z różnymi gatunkami drewna, więc doskonale wiemy, jaka obróbka i warunki przechowywania są dla niego najlepsze. Jesteśmy w stanie zapewnić Państwu produkty najwyższej jakości.


Rodzaje desek elewacyjnych


Jeśli projekt wymaga zastosowania desek elewacyjnych, które będą na siebie zachodzić, zaleca się zastosowanie desek o profilu grubości 15 mm. Egzemplarze z łączeniem pionowo-wpustowym muszą być grubsze — minimum 22 mm (dotyczy to również desek podłogowych). Standardowa szerokość deski wynosi 15 cm. Dzięki temu powierzchnia elewacji pozostaje gładka, co sprzyja swobodnemu spływaniu wody po budynku. Sfazowane krawędzie zwiększają wytrzymałość materiału i sprawiają, że pod wpływem różnych warunków atmosferycznych zmiany w wymiarach nie są widoczne. Drewno możemy przygotować według informacji dostarczonych przez klienta.